Powitanie

Powitanie

Psyche, religia, erotyka – te trzy słowa wyznaczają przestrzeń, w obrębie której powstało to, co najbardziej fascynujące, bulwersujące i pociągające w historii ludzkości. Na początku ludzka psyche wytworzyła bogów i oddała im na wieki władzę nad sobą. Moc bogów spotkała się jednak w głębiach ludzkiego ciała z siłą erotyki, która wlewa się w obręb ludzkiej świadomości niczym przepotężny wodospad. W religiach często przeciwstawiano sobie te dwie siły, ale dziś już wiemy, że jednoczą się one w psyche, jako w swym źródle. Psyche jest macierzą całej rzeczywistości, w niej przeciwieństwa są splecione jak najczulsi kochankowie. Jej płodną i niczym nieograniczoną moc przedstawi ten portal.


Dlatego na tym portalu mogą spotkać się ludzie o bardzo odmiennym podejściu do świata. Ci, których pociągają ciemne głębie psyche, z tymi, którzy widzą w boskości światło oświetlające ludzkość z wysoka. Bogowie i demony są energiami naszego ciała, a seksualność jest odwiecznym sposobem kontaktu z tymi energiami. Instytucjonalne religie i tajemne kulty, alchemia i psychologia, neurofizjologia i sztuka – wszędzie znajdujemy ślady transformatywnego wpływu energii seksualnej. O tych powiązaniach na  portalu Psyche Religia Erotyka będą wypowiadać się rozmaici autorzy, których teraz zapraszamy do publikowania swoich tekstów.


Chcemy pokazać, jak silne i odwieczne są powiązania między psyche i jej podstawową energią, seksualnością, a religią. Chcemy pokazać nawet więcej – że nie tylko sfery te od zawsze się ze sobą łączyły, ale że szukając tych powiązań sięgamy samej istoty naszego człowieczeństwa. Ciemne obszary naszej psyche są miejscem,  w którym najwyższa świętość sąsiaduje z perwersyjną seksualnością. Prawda o człowieku przerasta moralistyczne wyobrażenia naszej świadomości, wykracza poza  kanony etyki i dekalogi religii. Ten, kto chce zapuścić się w te niepoznane rejony duszy jest chętnie witany na tym portalu!


ANUTTARA > PL > Teksty > Powitanie >
Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://www.anuttara.net/link/370424 sLink
[imsp]